Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje że Bóg nie istnieje. Victor J. Stenger Konkurs Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Jeżeli nie boicie się hiszpańskiej inkwizycji, to książka „Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje że Bóg nie istnieje” wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Was zachwyci! Tę brawurową, intrygującą i rzeczową książkę możecie wygrać w naszym konkursie!

Rozwiązanie konkursu! Książkę wygrała Pani Małgorzata S. z Chmielnika. Gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy Wam Wszystkim za udział w naszym konkursie!

Victor J. Stenger, amerykański fizyk i filozof, rozwija popularną w środowisku neoateistycznym myśl, że Boga, takiego jakim się jawi w religii judeochrześcijańskiej i w islamie, należy traktować jak hipotezę naukową. Analizując akt stworzenia człowieka i wszechświata w świetle odkryć fizyki i astronomii, poszukuje argumentów za istnieniem Boga oraz nieśmiertelnej duszy. Bóg. Błędna hipoteza to odważna, kontrowersyjna i najbardziej znana książka Stengera, o której Richard Dawkins powiedział, że wiele jej zawdzięcza.

„Istnienie Boga potraktuję jako hipotezę naukową, a jej konsekwencji będę szukał w obiektywnych obserwacjach świata wokół nas. Przedstawię różne modele, w których Bóg będzie miał konkretne atrybuty, dające się badać empirycznie. Oznacza to, że jeśli Bóg wyposażony w takie atrybuty istnieje, to można zaobserwować określone zjawiska. Negatywny wynik konkretnego testu będzie dyskwalifikował konkretny model. Co więcej, jeśli rzeczywiste obserwacje będą potwierdzały założenie o nieistnieniu konkretnego bóstwa, będzie to traktowane jako dodatkowy argument przeciw jego istnieniu.”

Victor J. Stenger, Bóg. Błędna hipoteza (fragment)

Dzięki Wydawnictwu Uniwersytetu Łódzkiego mamy dla Was egzemplarz tej książki. Jak go zdobyć? Wystarczy, że zapiszecie się na nasz newsletter (formularz w stopce) oraz podacie tytuły przynajmniej trzech innych książek wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Odpowiedzi ślijcie na konkursy@ksiazkoholicy.pl. Macie czas do 20 marca. Wśród zgłaszających się wybierzemy zwycięzcę.

Powodzenia!

REGULAMIN KONKURSU

  1. Organizatorem konkursu jest blog ksiazkoholicy.pl
  2. Warunkiem uczestnictwa jest napisanie właściwego tematycznie maila oraz zapisanie się do grona subskrybentów bloga.
  3. Dane osobowe w ten sposób pozyskane posłużą jedynie do rozstrzygnięcia konkursu oraz wysyłki maili informacyjnych dotyczących bloga (newsletter).
  4. Czas trwania konkursu: do 20 marca 2019 roku.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu: do 25 marca 2019 roku. Zwycięzca otrzyma od nas maila.
  6. Nagrodą w konkursie jest jedna nowa książka „Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje że Bóg nie istnieje”. Jej fundatorem jest Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
  7. Koszty wysyłki nagrody pokrywa organizator konkursu.

Jeżeli nie chcecie czekać na rozstrzygnięcie konkursu, to tę książkę możecie kupić już teraz tutaj:

Total
10
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*