premiery książkowe tydzień 21.01.2019 - 27.01.2019 styczeń

Tylko tutaj tytuły, daty premier i informacje, gdzie kupić te książki najtaniej. Zapraszamy!

Wybierz, jakie książki Cię interesują:
THRILLER/SENSACJA/KRYMINAŁ | OBYCZAJOWA/ROMANS | DLA DZIECI I MŁODZIEŻY | PORADNIKI | FANTASTYKA | HISTORIA /BIOGRAFIE / WSPOMNIENIA | ATLASY I PODRÓŻE | INNE

THRILLER / SENSACJA / KRYMINAŁ

„Nietykalny” – Marek Stelar
premiera: 23 stycznia
wydawca: Filia

W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego. Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji. Kiedy Suder zaczyna śledztwo, „Nietykalny” obiera go sobie na osobistego wroga. A gdy wszystkie tropy okazują się fałszywe, policjanci zdają sobie sprawę, że w tej sprawie nie obowiązują żadne reguły.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Klątwy” – Claudia Piñeiro
premiera: 23 stycznia
wydawca: Sonia Draga

Román Sabaté, młody chłopak z argentyńskiej prowincji, przeprowadza się do Buenos Aires i rozpaczliwie poszukuje pracy. Przypadek sprawia, że zostaje przyjęty na stanowisko osobistego sekretarza pewnego obiecującego polityka. Prawdziwe motywacje jego pracodawcy są jednak znacznie bardziej perfidne, niż mogłoby się wydawać.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Z premedytacją” – Joseph Finder
premiera: 23 stycznia
wydawca: Sonia Draga

Prezes Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dowiaduje się, że dziennikarka jednego z wiodących plotkarskich portali internetowych lada moment opublikuje artykuł oskarżający go o korzystanie z usług prostytutki. Pomóc w tej sprawie może jedynie pewien niezależny detektyw spoza Waszyngtonu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Detektyw Ania na tropie” – Zuzanna Kawa
premiera: 24 stycznia
wydawca: Adam Marszałek

Zuzanna Kawa jest laureatką IX, XI i XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, zdobywczynią I miejsca w X i XIII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz finalistką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Autorka książek: Ania Wood na tropie (2014), Ania Wood i tajemnica farmy (2015), Ania Wood i strachy w muzeum (2016), Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego (2017) oraz Ania Wood w sieci zagadek (2018), które przetłumaczono także na języki: angielski, francuski i rosyjski.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka” – Evžen Boček
premiera: 23 stycznia
wydawca: Stara Szkoła

Spokój na zamku zostaje zakłócony. Personel musi zmierzyć się z falą przestępstw przetaczających się przez Kostkę. Czy w obliczu tak dramatycznych wydarzeń można zachować dobry humor? Oczywiście! Nowi bohaterowie, nowe wątki i kolejna dawka doskonałej rozrywki. Evžen Boček mistrzowsko bawi się konwencją, serwując gagi i humor sytuacyjny, za które pokochały go setki tysięcy czytelników.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Mroczni ludzie. Oxen. Tom 2” – Jens Henrik Jensen
premiera: 22 stycznia
wydawca: Editio

Dalszy ciąg historii Nielsa Oxena, byłego żołnierza duńskich sił specjalnych, wielokrotnie odznaczanego za niespotykaną odwagę. Zmagający się ze stresem pourazowym Oxen szukał już tylko spokoju, toteż wyprowadził się do lasu w północnej Jutlandii. Niestety, nie dane mu było odpocząć – został bowiem wciągnięty w mroczną intrygę, za którą stała tajemnicza organizacja, mająca ogromny wpływ na politykę kraju. Wiedza, którą mężczyzna zyskał w wyniku śledztwa, mogła kosztować go życie. Prześladowali go ludzie bardzo potężni, zdeterminowani i bezwzględni. Nie miał innego wyjścia, musiał pozostać w ukryciu. A najlepiej zniknąć.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Noc Ósma”, „Lot 7A”, „Przesyłka” – pakiet – Sebastian Fitzek
premiera: 22 stycznia
wydawca: Amber

Trzy kryminały niemieckiego mistrza grozy.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Gdzie jest Prezydent” – Bill Clinton, James Patterson
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak

Tylko Bill Clinton i James Patterson mogli napisać taką powieść. Po raz pierwszy w historii prezydent Stanów Zjednoczonych odsłonił tajniki funkcjonowania Białego Domu autorowi światowych bestsellerów. Zabójcza kombinacja, która trzyma w napięciu do końca.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Sprawa dla koronera” – John Bateson
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak literanova

Słyszymy o nim w każdym serialu kryminalnym. Jego praca jest najważniejsza na miejscu zbrodni. Każdego dnia staje oko w oko ze śmiercią, żeby znaleźć odpowiedzi dla żywych. Co było przyczyną zgonu? Jak do niego doszło? Kto jest winny? W tej książce znajdziecie najciekawsze przypadki w karierze Kena Holmesa – koronera z Kalifornii. Razem z nim przyjrzymy się morderstwu, w które zamieszany był Tupac Shakur, zajrzymy do celi śmierci w więzieniu San Quentin i spróbujemy dowiedzieć się, kto był właścicielem stopy w bucie wyrzuconej przez morze na plażę.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

OBYCZAJOWA/ROMANS

„Kazanie ognia” – Jamie Quatro
premiera: 23 stycznia
wydawca: Agora

Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska. Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Nowe wyzwania: Interview 2 Nowy Jork, Los Angeles” – Lynn Sandi
premiera: 24 stycznia
wydawca: Amber

Młoda dziennikarka przeprowadzała wywiady z dwoma trzydziestoletnimi milionerami w Nowym Jorku i Los Angeles. Miała dowiedzieć się, dlaczego są wciąż singlami. Obaj bardzo strzegli swojej prywatności. Dziewczyna musiała zastosować różne chwyty, by zdobyć wymarzony wywiad. Nie przeczuwała jednak, jak bolesne historie odkryje. Ani że znajdzie przyjaźń i gorącą miłość.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Zdarzyło się w Mediolanie” – Rachael Thomas
premiera: 23 stycznia
wydawca: Harper Collins

Włoski potentat budowlany Antonio Di Marcello podejmuje wyzwanie, by przeżyć dwa tygodnie bez pieniędzy i kart kredytowych. Pod przybranym nazwiskiem rozpoczyna pracę w Mediolanie jako mechanik samochodowy. Odkrywa, że w biurze warsztatu pracuje Sadie Parker, z którą przed czterema laty spędził miłosny weekend. Zapadła mu głęboko w serce, lecz musiał się z nią rozstać, by wypełnić rodzinne zobowiązania. Jeszcze większym szokiem jest dla niego odkrycie, że Sadie ma trzyletniego syna…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Pustynna królowa, Wierne serca” – Sharon Kendrick, Andie Brock
premiera: 24 stycznia
wydawca: Harper Collins

Pustynna królowa – Szejk Zayed Al Zawba odziedziczy po dziadku bogatą w ropę ziemię, jeśli się ożeni, ale Zayed nie zamierza się wiązać z jedną kobietą. Wpada na pomysł, by się ożenić tylko na pewien czas, a potem unieważnić nieskonsumowane małżeństwo. Idealną kandydatką do roli papierowej żony wydaje mu się nieatrakcyjna z wyglądu Jane Smith pracująca w londyńskiej ambasadzie jego kraju. Szybko jednak przekonuje się, że bystry umysł i wrodzony wdzięk mogą kusić znacznie bardziej, niż sądził… Wierne serca – Calista Gianopoulous jest w szoku, kiedy na pogrzebie jej ojca zjawia się jej były kochanek Lukas Kalanos. Była pewna, że Lukas przebywa w więzieniu. Nie wie, że został skazany na podstawie fałszywych zeznań jej ojca, które udało się obalić. Teraz Lukas zamierza się odegrać na niej i na jej rodzinie. Nie wie jednak, że Calista urodziła jego dziecko…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Szklany klosz” – Sylvia Plath
premiera: 23 stycznia
wydawca: Marginesy

Kiedy Esther ma dziewiętnaście lat, przyjeżdża do Nowego Jorku – miasta spełnienia, szczęścia, zabawy, kariery – na miesięczny staż w redakcji miesięcznika dla dziewcząt. Ma poznać miasto, spędzić miło czas. Esther nie potrafi się jednak odnaleźć. Nie ma ochoty na nocne zabawy, nie umie znaleźć odpowiedniego towarzystwa, jest zniechęcona. Odkrywa, że dobre oceny, które zawsze zdobywała w szkole, tutaj nie mają znaczenia. Esther nie umie zdecydować, na czym jej zależy, co ją interesuje, czy w ogóle istnieje taka rzecz. Nie czuje się taka jak inne dziewczyny – śliczne, uśmiechnięte i zadowolone z życia. Przychodzi załamanie…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Złodziejka książek” – Markus Zusak
premiera: 23 stycznia
wydawca: Nasza Księgarnia

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Sól morza” – Ruta Sepetys
premiera: 23 stycznia
wydawca: Nasza Księgarnia

Druga wojna światowa zbliża się ku końcowi. Tysiące uchodźców szukają ratunku przed nadciągającą Armią Czerwoną. W trakcie ewakuacji Prus Wschodnich krzyżują się drogi trojga nastolatków. Emilia, Joana i Florian – każde z innego kraju, każde dręczone poczuciem winy, strachem i wstydem – muszą zrobić wszystko, by dostać się na pokład Wilhelma Gustloffa. Tylko czy zdołają sobie zaufać? I czy to wystarczy, żeby przetrwać?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kastratka” – Iny Lorentz
premiera: 23 stycznia
wydawca: Sonia Draga

Jedenastoletnia Giulia, jedyna córka kapelmistrza Fassiego z Saletto, wychowywała się wśród anielskich głosów chłopięcego chóru prowadzonego przez ojca. Śpiew jest dla niej tak naturalny, jak oddech, ale włoski Kościół epoki renesansu coraz bardziej ogranicza prawa kobiet, nie zezwalając im nawet na głośną modlitwę. Pobożny lud widzi w śpiewających damach tylko grzesznice. Gdy solista chóru ojca niespodziewanie rozpoczyna mutację, wykonanie najnowszej mszy mistrza Giovanniego da Palestriny przed znamienitymi gośćmi staje pod znakiem zapytania. By uniknąć kompromitacji, Fassi przebiera córkę za chłopca i każe jej zastąpić śpiewaka. Występ okazuje się tak ogromnym sukcesem, że pada propozycja wykastrowania wspaniałego solisty i zachowania jego pięknego głosu…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Odrobina słodyczy” – Shari L. Tapscott
premiera: 23 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Po historii Lauren i Riley pora, by Harper dorzuciła coś od siebie! Starsza siostra Riley wreszcie decyduje się na przyznanie, że czuje coś do Brandona, brata Lauren. Jednak ten właśnie przedstawia wszystkim swoją piękną dziewczynę, Sadie. Harper bierze udział telewizyjnym show o wypiekach. Idzie jej świetnie, dopóki nie staje oko w oko z dziewczyną Brandona.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Korona kłamstw” – Pepper Winters
premiera: 23 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Noelle Charlston niedługo przejmie rodzinne imperium handlowe. Jednak chce chociaż przez jedną noc poczuć się jak zwykła dziewczyna. Ucieka w swoje 19. urodziny. Okradziona, pobita i prawie zgwałcona zostaje uratowana przez tajemniczego Bezimiennego. Trzy lata później na jej drodze staje Penn, który przywołuje wspomnienia najgorszej nocy w życiu Noelle. Kim jest ten mężczyzna?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Trzy razy m” – Justyna Chrobak
premiera: 23 stycznia
wydawca: Novae Res

Kiedy życie 27-letniej Małgosi rozpada się w drobny mak, dziewczyna postanawia w raz na zawsze odciąć się od przeszłości. Wyjeżdża z Wrocławia i zatrzymuje się u starszej siostry, która pomaga jej stanąć na nogi. Nowe otoczenie, nowi ludzie, nowa praca… Małgosia czuje, że właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej życia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej większego problemu. Ale jak to zwykle z przeszłością bywa, ta lubi powracać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna będzie musiała raz jeszcze spojrzeć w twarz mężczyźnie, od którego starała się uciec…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Walcząc z ciszą” – Aly Martinez
premiera: 23 stycznia
wydawca: NieZwykłe

Od zawsze byłem wojownikiem. Mając rodziców, którzy cudem nie trafili więzienia, i dwóch młodszych braci, którzy niemal zostali oddani do rodzin zastępczych, zyskałem umiejętności w unikaniu ciosów, jakie zadaje życie. Dorastając, nie miałem niczego, co mógłbym nazwać swoim, ale od chwili, kiedy spotkałem Elizę Reynolds, to właśnie ona należała do mnie. Stałem się kompletnie uzależniony od niej oraz ucieczki do rzeczywistości, którą sobie nawzajem zapewnialiśmy. Przez lata spotykaliśmy się z różnymi ludźmi, ale nie było nocy, żebym nie usłyszał jej głosu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Wilson” – Daniel Clowes
premiera: 23 stycznia
wydawca: Kultura Gniewu

Poznajcie Wilsona, zadufanego w sobie samotnego mężczyznę w średnim wieku, który najbardziej na świecie kocha swojego psa. Całkiem możliwe, że nikogo innego. Szukając jednak międzyludzkich relacji, Wilson zadręcza zarówno znajomych, jak i obcych konwersacjami pełnymi patosu wymieszanego z brutalnie szczerym i autokrytycznym poczuciem humoru. Gdy umiera ojciec Wilsona, czyniąc go jeszcze bardziej samotnym, ten wyrusza odnaleźć swoją byłą żonę, w nadziei że uda się wskrzesić martwy od dawna związek. Okazuje się, że już po rozstaniu urodziła się ich córka i została oddana do adopcji. Wilson postanawia odnaleźć swoje jedyne dziecko, a potem zmusić obie kobiety, by na nowo stworzyli rodzinę. Ten szalony pomysł będzie miał poważne konsekwencje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Nasze małżeństwo” – Tayari Jones
premiera: 21 stycznia
wydawca: Otwarte

Droga Celestial i Roya do ślubu była dość wyboista. Obydwoje z silnymi charakterami, ambitni, miotali się, zanim ostatecznie przyjęli role męża i żony. Osiemnaście miesięcy. Tyle zdążyli nacieszyć się sobą. Jedna noc i fatalny zbieg okoliczności. Tyle wystarczyło, by Roy trafił do więzienia, a Celestial stała się żoną skazańca.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Punkt zwrotny” – Danielle Steel
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak literanova

Bill, Stephanie, Wendy i Tom to lekarze pogotowia ratunkowego, najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. W życiu prywatnym obrali jednak zupełnie różne ścieżki. Pewnego dnia zostają zaproszeni do Paryża na prestiżowe szkolenie z udzielania pomocy ofiarom katastrof. Miasto miliona świateł oferuje im ekscytującą przygodę i mnóstwo możliwości. Jednak nowe umiejętności przydadzą się im szybciej, niż myśleli. Kiedy w mieście dochodzi do ataku, natychmiast zostają zaangażowani do pomocy. Czy decyzje, które będą musieli podjąć w ułamku sekundy, zaważą na ich dalszym życiu? Dla kogo paryski wyjazd okaże się prawdziwym punktem zwrotnym?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych” – Joanna Jax
premiera: 22 stycznia
wydawca: Videograf

Różni ludzie i ich życiorysy, odmienne spojrzenie na świat i inne marzenia, jednak nadchodzi chwila, gdy ich drogi się krzyżują w jednym z bydlęcych wagonów. Pozbawieni majątku, rozdzieleni z bliskimi, pewnego dnia zostają zmuszeni, by wyruszyć w daleką podróż do miejsca, w którym nic już nie będzie takie samo. Walka o przetrwanie, głód i choroby wystawiają moralność człowieka na ciężką próbę. Postawy i wybory dokonywane w ekstremalnych sytuacjach nie są tak oczywiste, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Czy trudy życia i brak perspektyw zmienią tych ludzi na zawsze, czy też zdołają ocalić resztki człowieczeństwa?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Ence-pence, co mam w ręce” – Haifa Sawarka, Maya Fidawi
premiera: 23 stycznia
wydawca: Debit

Dzieci uwielbiają wymyślać zabawy i wciągać w nie dorosłych. Ta wesoła historyjka opowiada o dziewczynce, która ukryła coś w piąstce i prosi swoich bliskich, by odgadli, co to jest. Nikt nie ma dla niej czasu, jedynie dziadek podejmuje wyzwanie…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Czarny Kot, Biała Kotka”
premiera: 23 stycznia
wydawca: Nasza Księgarnia

Czarny Kot wychodzi z domu tylko w dzień. Lubi patrzeć na muchy i jaskółki. Biała Kotka wychodzi z domu tylko w nocy. Lubi patrzeć na robaczki świętojańskie i gwiazdy. Aż pewnego razu – w miejscu między dniem a nocą – kocur i kotka nagle się spotykają. Co z tego wyniknie? Świat nie jest wcale czarno-biały, więc będziecie bardzo, ale to bardzo zaskoczeni…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak hodować i karmić domową czarną dziurę” – Michelle Cuevas
premiera: 23 stycznia
wydawca: Nasza Księgarnia

Opieka nad czarną dziurą to bardzo złożona sprawa. Jedenastoletnia Stella Rodriguez przekonuje się o tym na własnej skórze, kiedy pewnego dnia ten mroczny twór postanawia pójść jej śladem z siedziby NASA aż do domu. Najwyraźniej chce być udomowiony.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Zakochany grzeczny pies” – Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek
premiera: 21 stycznia
wydawca: Literatura

Przyszła kryska i na Wintera – zakochał się w rudej cud-spanielce. Jest szybka, niepokorna i szalona, wołają ją Nindża. Tworzą z Winterem prawdziwie wybuchowy związek, którego wkrótce wszyscy mają dość, tylko nie psy! W dodatku kot Marian także przyprowadza do domu panią swojego serca. Henryka i jego rodzinę czeka poważna przeprawa z zakochanymi zwierzakami.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kim oni są? Naukowcy i wynalazcy” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Książka zawiera informacje o najważniejszych wynalazcach, dzięki którym zmienił się świat. Kiedy odbył się pierwszy lot balonem? Kto wynalazł spadochron, czołg i kombinezon do nurkowania? W jaki sposób polscy matematycy wpłynęli na przebieg II wojny światowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Naukowcy i wynalazcy.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kim oni są? Władcy i przywódcy” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Książka zawiera informacje o najważniejszych postaciach historycznych sprawujących władzę. Czy hrabia Drakula naprawdę istniał? Czego dokonał Napoleon I Bonaparte? Który władca zbudował muzeum osobliwości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Władcy i przywódcy.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kim oni są? Wielcy artyści” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Książka zawiera informacje o najbardziej znanych kompozytorach, malarzach, rzeźbiarzach i pisarzach oraz ich wielkich dziełach. Kto skomponował Kantatę o kawie? Imieniem którego artysty nazwano jeden z kraterów na planecie Merkury? Kim był Wit Stwosz? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Wielcy artyści.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kim oni są? Podróżnicy i odkrywcy” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Książka zawiera informacje o najbardziej znanych podróżnikach i odkrywcach. Kto założył pierwszą osadę na kontynencie amerykańskim i dlaczego nie był to Kolumb? Który europejski podróżnik był zarządcą jednej z chińskich prowincji? Komu udało się odkryć, że Troja naprawdę istniała? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Książka zawiera informacje o najbardziej znanych podróżnikach i odkrywcach. Kto założył pierwszą osadę na kontynencie amerykańskim i dlaczego nie był to Kolumb? Który europejski podróżnik był zarządcą jednej z chińskich prowincji? Komu udało się odkryć, że Troja naprawdę istniała? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Podróżnicy i odkrywcy.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Ludzkie ciało” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Jakie układy są w twoim organizmie? Dlaczego się czerwienimy? Czy szare komórki naprawdę są szare? Książka Jak to działa? Ludzkie ciało zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących twojego organizmu. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Muzyka” – Przemysław Rudź
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Jak zapisać muzykę na papierze? Co sprawia, że słyszysz dźwięk? Jak jest zbudowana piosenka? Książka Jak to działa? Muzyka zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących muzyki i dźwięku. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Miasto” – Artur Jabłoński
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Dlaczego ludzie zaczęli budować miasta? Czy istnieje Miasto idealne? Co to jest stolica? Książka Jak to działa? Miasto zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących historii i architektury miast. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Historia człowieka” – Przemysław Rudź
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Czy małpy i ludzie mają wspólnego przodka? Jak wyglądało życie w epoce kamienia? Czym była rewolucja przemysłowa? Książka Jak to działa? Historia człowieka zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących dziejów ludzkości. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Świat roślin” – Patrycja Zarawska
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Dlaczego rośliny są zielone? Po co roślinom kwiat? Dlaczego korzeń rośnie w dół, a pęd w górę? Książka Jak to działa? Świat roślin zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących flory. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Języki świata” – Monika Jabłońska
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Czym jest język? Czy istnieje tylko jeden alfabet? Jak powstał język polski? Książka Jak to działa? Języki świata zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących języka i sposobów porozumiewania się. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Dawne cywilizacje” – Przemysław Rudź
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Czym były zigguraty? Co znaleziono w grobowcu Tutanchamona? Kim byli Celtowie? Książka Jak to działa? Dawne cywilizacje zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących cywilizacji. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak to działa? Wiem, co jem” – Daria Pociecha
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Czy piramidy są tylko w Egipcie? Jak powinien wyglądać zdrowy talerz? Czy w organizmie wybucha bomba witaminowa? Książka Jak to działa? Wiem, co jem zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących zdrowego żywienia. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Moja przyroda. Dzieci zwierząt” – Anna Paszkiewicz
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Moja przyroda. Dzieci zwierząt to książka, w której znajdziesz wierszyki oraz krótkie opisy piskląt, kociąt, cieląt i innych małych zwierzaków. Dowiesz się, w jaki sposób przychodzą one na świat, jak długo opiekują się nimi rodzice, a także – czym są karmione. Poznasz niezwykłe tajemnice ukryte w gniazdach, norach, a nawet… kokonach. Piękne ilustracje przybliżą ci fascynujący świat przyrody.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Moja przyroda. Odgłosy zwierząt” – Anna Paszkiewicz
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Moja przyroda. Odgłosy zwierząt to książka, w której znajdziesz wierszyki oraz krótkie opisy szczekających, miauczących, piszczących i wyjących zwierzaków. Dowiesz się, dlaczego niektóre zwierzęta kumkają, kraczą czy bzyczą. Poznasz ich niezwykłe sposoby komunikowania się, np. merdanie ogonem, ułożenie uszu czy… milczenie. Piękne ilustracje przybliżą ci fascynujący świat przyrody.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Moja przyroda. Kamuflaż zwierząt” – Anna Paszkiewicz
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Moja przyroda. Kamuflaż zwierząt to książka, w której znajdziesz wierszyki oraz krótkie opisy zwierzaków potrafiących upodobnić się do otoczenia lub do innych gatunków. Dowiesz się, dlaczego niektóre zwierzęta muszą się ukrywać. Poznasz ich niezwykłe sposoby na to, by wyglądać jak gałązka, suchy listek, kępa trawy czy nawet… kwiat. Piękne ilustracje przybliżą ci fascynujący świat przyrody.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Historia muzyki dla dzieci” – Oskar Łapeta
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Czym jest muzyka? Jaki jest jej cel? Jak to jest, że zachwyca kolejne pokolenia i przynosi tak wiele przyjemnych doznań? Na te pytania i wiele innych odpowie Autor książki, muzykolog Oskar Łapeta. Zapraszamy w fascynującą podróż po historii muzyki wszystkich epok. Opowieść o najsłynniejszych kompozytorach, najbardziej znanych formach muzycznych będzie doskonałym wstępem do świata muzycznych fascynacji młodego człowieka.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Najpiękniejsze polskie legendy” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Najpiękniejsze polskie legendy to zbiór najbardziej znanych opowieści dla dzieci, wzbogacony kunsztownymi ilustracjami. Znane od pokoleń legendy są nieocenioną skarbnicą mądrości. Znajdziesz tu między innymi historie o szewczyku Dratewce, panu Twardowskim oraz o tym, skąd się wzięły toruńskie pierniki.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Sójka i jej przyjaciele. Pokoloruj” – Katarzyna Kopiec-Sekieta
premiera: 25 stycznia
wydawca: Multico

Klasyczna kolorowanka z pięknymi rysunkami rodzimych zwierząt i grzybów, które można spotkać w naszych lasach. W zeszycie są przedstawione 34 gatunki zwierząt i grzybów. Na każdej lewej stronie znajdują się kolorowe, bardzo realistyczne rysunki 2 gatunków oraz króciutkie opisy, jak żyją i co robią zwierzęta oraz gdzie można znaleźć przedstawione grzyby. Na prawych stronach umieszczone są ich duże kontury do pokolorowania.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Zając i jego przyjaciele. Pokoloruj” – Katarzyna Kopiec-Sekieta
premiera: 25 stycznia
wydawca: Multico

Klasyczna kolorowanka z pięknymi rysunkami rodzimych zwierząt i grzybów, które można spotkać w naszych lasach. W zeszycie są przedstawione 34 gatunki zwierząt i grzybów. Na każdej lewej stronie znajdują się kolorowe, bardzo realistyczne rysunki 2 gatunków oraz króciutkie opisy, jak żyją i co robią zwierzęta oraz gdzie można znaleźć przedstawione grzyby. Na prawych stronach umieszczone są ich duże kontury do pokolorowania.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Shimmer & Shine. Wodne kolorowanie. Magiczne siostry”
premiera: 24 stycznia
wydawca: Media Service Zawada

Książka z opowiadaniem i fascynującą trójwymiarową okładką z bohaterami.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Psi Patrol. Ruchome obrazki. Pieski i gorączka złota”
premiera: 24 stycznia
wydawca: Media Service Zawada

Książka z opowiadaniem i fascynującą trójwymiarową okładką z bohaterami.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Psi Patrol. Wodne kolorowanie. Część 1. Do akcji!”
premiera: 24 stycznia
wydawca: Media Service Zawada

Wspaniała kolorowanka z magicznymi obrazkami. Wystarczy pomalować pisakiem wodnym a obrazki nabiorą barw. Do każdego obrazka dołączane są zadania. Po wyschnięciu gotowe do ponownego użycia. Zabawa i nauka!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Dora. Ruchome obrazki. Wyprawa Dory i Butka”
premiera: 24 stycznia
wydawca: Media Service Zawada

Książka z opowiadaniem i fascynującą trójwymiarową okładką z bohaterami.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kayko and Kokosh. Flying School” – Janusz Christa
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„My Little Pony. Przyjaciółki na zawsze. Tom 4”
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Cztery opowieści pełne przyjaźni i zabawy! Rarity spędza niesamowity dzień z Babs Seed na Manehattanie. Luna i Spike muszą współpracować, żeby rozwiązać pewien smoczy problem. Applejack wybiera się do ratusza, gdzie zmaga się z biurokracją Pani Burmistrz. Z kolei Diamond Tiara i Silver Spoon stawiają czoło Znaczkowej Lidze!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Studio tańca. Tom 2” – Marek Puszczewicz
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Szkolne koleżanki Julia, Lusia i Alia przeżywają kolejne, pełne zabawnych wydarzeń przygody, a wszystko dzieje się wokół ich największej pasji – tańca. W drugim tomie młode tancerki pokonują rozmaite przeszkody, aby zmierzyć się z dużymi wyzwaniami: biorą udział w narodowym konkursie tańca w Paryżu, jadą na staż do słynnej szkoły tańca w Rosji, po wielu perypetiach udaje im się dostać do konkursu młodych talentów.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kaczogród. Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955” – Carl Barks
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Tom 1. Wrogie przejęcie” – Dan Slott
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Pierwszy tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Parker Industries podbija kolejne rynki, produkuje sprzęt dla SHIELD i otwiera nowe biura w Szanghaju, Londynie i San Francisco. „Przyjazne sąsiedztwo” Petera Parkera znacznie się powiększyło. Jego wrogowie jednak nie próżnują, a odnowiony i wzmocniony Zodiak ma dalekosiężne plany. Ktoś wykrada serwery z szanghajskiego oddziału Parker Industries. Jeśli uzyska dostęp do zapisanych na nich danych, nie tylko firma Parkera będzie w niebezpieczeństwie. Komu udało się włamać do pilnie strzeżonej siedziby? Czyżby w firmie był kret? Spider-Man musi działać szybko…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Superman. Action Comics. Tom 5. Efekt Oza” – Dan Jurgens, Rob Williams
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Przełomowy album z serii SUPERMAN – ACTION COMICS. Zostaje w nim ujawniona jedna z największych tajemnic DC Odrodzenie. Z tego tomu dowiemy się, kim jest zagadkowa postać znana jako Pan Oz. Od wydarzeń przedstawionych w tomie UNIWERSUM DC – ODRODZENIE nękał Supermana i jego sojuszników – porywając zarówno przyjaciół, jak i wrogów, rozstawiając pionki do tajemniczej ostatecznej rozgrywki, której nikt nie potrafił zgłębić. Teraz Pan Oz chce, żeby Superman na zawsze opuścił Ziemię i jest gotów siać śmierć i zniszczenie na całym świecie, dążąc do osiągnięcia swojego celu. Kim jest ta tajemnicza postać i dlaczego ma obsesję na punkcie Człowieka ze Stali? Odpowiedź na to pytanie zaskoczy Supermana i wstrząśnie nim do głębi!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Supeł, niesforny pupil” – Holly Webb
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zielona Sowa

Beata już od dawna marzyła o własnym szczeniaku. Supeł, wesoły, niesforny kundelek o puchatych uszkach, jest spełnieniem jej marzeń! Supeł uwielbia swój nowy dom, zabawy z Beatką, długie spacery i…psoty . Niestety, niektórzy przyjaciele Beaty uważają, że Supeł jest niegrzecznym, źle wychowanym kundelkiem. Czy Beatce uda się udowodnić, że Supeł, choć czasem niesforny, jest najwspanialszym psem na świecie?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Łezka, przerażona kotka” – Holly Webb
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zielona Sowa

Madzi bardzo zależy, by jej śliczna, trójkolorowa kotka miała jak najlepszy dom. Niebawem kotka jest już wystarczająco duża, by wychodzić na dwór. Kotka nie wie jednak, że dwa duże kocury sąsiadów uważają ogród za swoje terytorium. Oba koty robią wszystko, żeby ją przepłoszyć. Wkrótce biedna kotka jest zbyt przerażona, by w ogóle wychodzić, i większość czasu spędza w ukryciu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jaśmin, nieśmiały kotek” – Holly Webb
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zielona Sowa

Ewa zaprzyjaźnia się z kotką, którą spotyka na zajęciach jazdy konnej. Dziewczynka martwi się, że Tonia mieszka w stajni i nie ma prawdziwego domu. Pewnego dnia jej ulubiona Tonia rodzi trzy cudowne kocięta! Ewa poświęca cały wolny czas, aby pomóc w opiece nad kociętami. Szczególne bliski jest jej najmniejszy, nieśmiały kotek, któremu nadaje imię Jaśmin. Dziewczynka ma ogromną nadzieję, że będzie mogła zabrać go do domu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Bawię się, przyklejam, projektuję. Lotnisko” – Natalia Berlik
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zielona Sowa

Twoje dziecko lubi latać samolotem? Fascynuje je lotnisko? Chce się dowiedzieć, jak wygląda praca i co odbywa się na poszczególnych etapach przygotowań do podróży oraz jak przygotowuje się samolot do rejsu? A dodatkowo lubi rysować, dekorować, przyklejać i ozdabiać? Ta książka to propozycja, przygotowana specjalnie dla niego.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Bawię się, przyklejam, dekoruję. W cukierni” – Natalia Berlik
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zielona Sowa

Twoje dziecko chce się dowiedzieć, jak wygląda praca w cukierni i co najczęściej zamawiają rodzice z dziećmi? A dodatkowo lubi rysować, dekorować, przyklejać i ozdabiać? Ta książka to propozycja, przygotowana specjalnie dla niego.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Binio Bill i 100 karabinów” – Jerzy Wróblewski
premiera: 23 stycznia
wydawca: Kultura Gniewu

W skład albumu wchodzą opowieści „100 karabinów” oraz „Śladami Kida Walkera”. Materiały do tej edycji zeskanowano ze „Świata Młodych” i poddano pieczołowitej obróbce, polegającej między innymi na odtworzeniu na nowo kreski i kolorów. Dzięki tym zabiegom przygody Zbigniewa Bileckiego – tak bowiem naprawdę nazywał się Binio Bill – nigdy wcześniej nie wyglądały tak dobrze!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ghost World” – Daniel Clowes
premiera: 23 stycznia
wydawca: Kultura Gniewu

Obsypana nagrodami historia trudnej przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Enid i Rebeka, nastoletnie przyjaciółki stają twarzą w twarz z nieprzyjemną perspektywą dorosłego życia i niepewną przyszłością ich skomplikowanego związku.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Wyniosła i przyjaciele” – Danuta Marć
premiera: 21 stycznia
wydawca: BIS

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka, trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy pająka!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Świnka Peppa. Książeczki z Półeczki. Sposób na czkawkę” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: Media Service Zawada

Seria książeczek poświęconych uroczej bajkowej śwince i jej przygodom. Peppa chciała pokazać nowej przyjaciółce Kylie, jak się skacze, ale zapomniała, że koleżanka jest kangurem. A one skaczą najwyżej ze wszystkich zwierząt… Formuła serii została opracowana w taki sposób, żeby wspomagać proces edukacji dziecka oraz rozwijać jego zdolności poznawcze. To znakomita propozycja wspólnej zabawy dla całej rodziny.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Koszmarny Karolek i konieczny keczup” – Francesca Simon
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Czas na najkoszmarniejsze pomysły Koszmarnego Karolka! Rodzice próbują pozbawić go Koniecznego Keczupu, a na dodatek zapraszają do domu nieznośną nianię. Ale nikt nie pokona Karolka! To on kręci najlepsze filmy i zna najlepsze podstępy. Jeszcze nikt, kto próbował nabrać Karolka nie dożył chwili, by mógł o tym opowiadać!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Koszmarny Karolek i mroczna zmora” – Francesca Simon
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Koszmarny Karolek jest najsprytniejszym treserem kotów w okolicy. Przygotowuje też najlepsze prezenty na Dzień Matki i umie przechytrzyć demona szkolnej stołówki. Przy okazji zna sto najstraszniejszych historii o duchach, obcych i potworach! A może dzisiaj opowie je właśnie Tobie?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Dom Tajemnic Ned Vizzini” – Chris Columbus
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Wielki, stary dom na skraju urwiska przechowuje sekrety dawnych lokatorów. Teraz w jego mury wprowadzają się Eleanor, Kordelia i Brendan wraz z rodzicami. Pewnego dnia nowych mieszkańców odwiedza nieznajoma staruszka. Wkrótce wychodzi na jaw, że posiadłość należała do jej ojca, tajemniczego pisarza, a stworzone przez niego historie wciąż żyją w mrocznych pokojach i korytarzach domu. Rodzeństwo zostaje uwięzione w księdze, gdzie czyhają na nie przerażające potwory, piraci i olbrzymy. Bohaterowie będą musieli stanąć oko w oko z niebezpieczeństwami i pokonać Wichrową Wiedźmę. Czy uda im się wrócić do prawdziwego świata i jaką cenę będą musieli za to zapłacić?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Koszmarny Karolek i napad na bank” – Francesca Simon
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Koszmarny Karolek wydaje własną gazetę („Gorący grom”!), a Doskonały Damianek ciągle skarży na starszego brata. Wredna Wandzia strasznie oszukuje w grze planszowej, a pani Kat-Toporska i pani dyrektor Rekino odsłaniają swoje bulwersujące sekrety.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Koszmarny Karolek i klątwa kanibala” – Francesca Simon
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Karolek piecze najlepsze ciasto czekoladowe z grubą warstwą polewy. Razem z Ordynarnym Olem poznają tajemniczą klątwę zmniejszającą czaszki. A na koniec najlepsze! Poradnik „jak mieć perfekcyjnych rodziców” pełen Radykalnych Rad i bezcennych wskazówek! Koniecznie trzymaj go z dala od wścibskich oczu…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kuba i Kanga” – Ursula Dubosarsky
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawnca: Znak emotikon

Kuba ratuje z rąk kłusowników malutką kangurzycę. Początkowo Kanga nie odstępuje go na krok, a chłopiec coraz bardziej się do niej przywiązuje. Rodzi się między nimi przyjaźń. Jednak czy dzikie zwierzę da się tak naprawdę oswoić? Kuba i Kanga to opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

PORADNIKI

„Karta rowerowa. Kodeks rowerowy, technika jazdy” – Marek Misiak
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by zdać egzamin. Karta rowerowa to dokument, który stanowi dowód znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Poznaj podstawowe zagadnienia, które pomogą ci przygotować się do egzaminu. A przede wszystkim – pozwolą cieszyć się przyjemną i bezpieczną jazdą na rowerze. Książka zawiera najważniejsze zasady ruchu drogowego i przystępnie je omawia. Pokazuje, jak bezpiecznie poruszać się po drodze dla rowerów oraz po ulicy, wśród innych pojazdów. Zawiera przydatne ilustracje, zaskakujące ciekawostki i wspaniałe zdjęcia.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Dobre obyczaje. W domu, na przyjęciu, w szkole” – Jarosław Górskit
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Dobre obyczaje to zasady, których przestrzega się po to, żeby lepiej się nam żyło. Żebyśmy się nie kłócili i nie obrażali. Żebyśmy umieli cieszyć się z tego, że jesteśmy razem z innymi. Jeśli będziemy dla siebie uprzejmi, codzienne życie okaże się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto znać dobre obyczaje! Przedstawiamy wspaniałą książkę, dzięki której dziecko dowie się, jak zachowywać się w domu, na przyjęciu, w szkole i wielu innych miejscach. Książka zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Piłka nożna. Zasady, piłkarze, drużyny” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Książka przeniesie cię w fascynujący świat piłki nożnej, w którym Bayern Monachium zdobywa kolejne puchary, Iker Casillas zaciekle broni bramki, a Robert Lewandowski strzela gola za golem. Poznasz wspaniałych piłkarzy i najlepsze drużyny oraz dowiesz się, jakie są najważniejsze rozgrywki. Ciekawe wskazówki oraz ilustracje przybliżą ci zasady i technikę gry.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Dieta ketogeniczna w walce z rakiem” – Miriam Kalamian
premiera: 23 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Najnowsze odkrycie dietetyki! Dieta ketogeniczna szturmem zdobywa serca lekarzy, dietetyków i pacjentów. Jedz tłuszcze i spalaj tłuszcz – tak w skrócie można opisać jej działanie. Odkryj rewolucyjną terapię, która pomaga leczyć raka przez zastosowanie tej właśnie diety!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Skuteczne leczenie reumatyzmu. 3 naturalne kroki do zdrowych stawów polecane przez lekarza” – Michele Bender dr Susan S. Blum
premiera: 25 stycznia
wydawca: Vital

Dzięki temu przewodnikowi w naturalny sposób wyeliminujesz schorzenia reumatyczne i bez środków farmakologicznych odzyskasz pełnię zdrowia. Jest to tym bardziej istotne, że opisany w książce problem zdrowotny dotyczy dziesiątków milionów ludzi. Zdrowe stawy na dobre!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Witaminy – czy i dlaczego pomagają. Kiedy i jak bezpiecznie je stosować” – dr Ulrich Strunz
premiera: 25 stycznia
wydawca: Vital

Lekarz o międzynarodowej sławie, w sposób naukowy, a zarazem zrozumiały, omawia kluczowe witaminy, wyjaśniając co tak naprawdę robią, dlaczego ich potrzebujemy i jak możemy z nich najlepiej skorzystać. Poznaj moc witamin!

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Potęga osobowości. Jak łączyć siły introwertyków i ekstrawertyków, by osiągać niezwykłe rezultaty” – Sylvia Löhken
premiera: 24 stycznia
wydawca: Studio Emka

Dzięki książce dr Sylvii Löhken dowiesz się, w jaki sposób skutecznie wykorzystywać wiedzę na temat introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków w zarządzaniu i sprzedaży. Sukcesy nie są następstwem jednorodności zespołu, lecz wynikają ze zróżnicowania poglądów i prawidłowego ich wykorzystywania – co jest istotne zwłaszcza w naszym coraz bardziej skomplikowanym świecie biznesu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Achtung baby. Dlaczego niemieckie dzieci są tak samodzielne” – Sara Zaske
premiera: 23 stycznia
wydawca: Mamania

Amerykańska mama przeprowadza się wraz z rodziną do Berlina i ze zdumieniem odkrywa, że niemieccy rodzice wychowują swoje dzieci zupełnie inaczej niż ona! Na czym polegają te różnice między dwoma krajami? Autorka opowiada nie tylko o własnych doświadczeniach, ale i rozmawia z wieloma rodzicami i ekspertami z obu krajów. To fascynująca opowieść nie tylko o współczesności, ale i o tym, jak niemieckie społeczeństwo poradziło sobie z powojenną traumą, skupiając się na wychowywaniu dzieci odważnych, samodzielnych, a jednocześnie samodzielnych i otwartych na świat.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jak znalazłam swój punkt punkt G” – Barbara Wolańska
premiera: 23 stycznia
wydawca: Edipresse Kolekcje

To zbiór felietonów jednej z bohaterek kultowych filmów z cyklu „Kogel-mogel”. W 3 części filmu pełna temperamentu i apetytu na życie Wolańska zostaje sex-couchem i promuje swoją najnowszą książkę, która ma pomóc kobietom odczuwać radość i satysfakcję z seksu. Napisana w humorystyczny sposób, wzbogacona graficznymi kolażami i danymi naukowymi, nie tylko dostarcza rozrywki, ale też celnie podsumowuje zachowania seksualne Polaków.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Maja w ogrodzie. Wiosna/lato” – Maja Popielarska
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zwierciadło

Nowe wydanie bestsellerowego poradnika Mai Popielarskiej – najbardziej znanej w Polsce propagatorki pielęgnacji zieleni. Na łamach książki Maja w ogrodzie. Wiosna/lato Maja Popielarska zebrała wiedzę niezbędną do właściwej pielęgnacji ogrodu w sezonie wiosenno-letnim.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Daj się pokochać dziewczyno” – Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
premiera: 23 stycznia
wydawca: Zwierciadło

Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Psychoterapeutka Katarzyna Miller nie daje prostych odpowiedzi ani nie składa pustych obietnic. Przekonuje, że prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z cierpieniem, podporządkowaniem drugiej osobie, ani z oddaniem wolności. Nie znosi poświęceń, ale jest prawdziwym zachwytem nad światem, nad sobą i innymi ludźmi. Daleka jest od deklaracji: „bez ciebie wszystko traci sens”, a bliższa stwierdzeniu: „z tobą jest mi lepiej, przyjemniej i radośniej niż bez ciebie”. Nie deklaruje: „dla ciebie zrobię wszystko”, lecz zapewnia: „kocham cię, bo jesteś. Po prostu”. I taką miłość warto praktykować. A pomogą w tym mądre i zabawne rozmowy Katarzyny Miller z dziennikarką Joanną Olekszyk.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Medytacja w życiu codziennym. Ścieżki praktyki w sufizmie uniwersalnym” – Maciej Wielobób
premiera: 21 stycznia
wydawca: Helion

Autor dzieli się z czytelnikiem tradycyjną wiedzą i praktykami medytacyjnymi, które w ogóle bardzo rzadko są opisywane w literaturze, a już w literaturze zachodniej nigdy dotąd takim zakresie. Znajdziesz tu omówienie metod, technik, koncepcji sufickich, a także głównych części przesłania i konkretnych praktyk medytacyjnych. Uzupełnieniem publikacji są teksty źródłowe, ważne dla adeptów sufizmu uniwersalnego.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Boży coaching” – Małgorzata Kornacka
premiera: 22 stycznia
wydawca: Fronda

Biblia i terapia – czy istnieje jakiś wspólny mianownik? Czy najlepszym coachem nie jest Ten, który nas wszystkich powołał do życia?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Być sobą. Żyć tak by niczego nie żałować” – Joanna Janowicz
premiera: 22 stycznia
wydawca: Helion

Poszczególne kroki będziesz wykonywać przez kolejne pięćdziesiąt pięć dni. Towarzyszyć Ci będzie ta niezwykła książka – Twój przewodnik bycia sobą w każdej dziedzinie życia i w każdym jego przejawie: od relacji z własnym ja, poprzez spotkania z innymi ludźmi w domu, w pracy i w przestrzeni publicznej, po sprawy wielkie, takie jak filozofia szczęścia, męska i żeńska energia wszechświata, spełnienie rozumiane odmiennie w różnych kulturach. Przygotuj się na niezwykłą, oszałamiającą i inspirującą podróż, z której powrócisz jako inny człowiek. Prawdziwy człowiek. Jako Ty. W książce znajdziesz też przemyślenia innych osób o szczęściu. O radości życia autorka rozmawiała między innymi z Grażyną Wolszczak, Bartkiem Jędrzejakiem, Rayem Wilsonem, Katarzyną Werner, Tomaszem Zimochem, Anną i Szymonem Brodziakami

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Vegan Freak. Jak być weganinem w niewegańskim świecie” – Bob Torres, Jenna Torres
premiera: 21 stycznia
wydawca: Studio Koloru

Po przeczytaniu tej książki będziesz miał pewność, że weganie to nie jest zgraja społecznie nieprzystosowanych dziwaków, ale rosnąca w siłę ogólnoświatowa społeczność ludzi przekonanych, że wszystkie czujące istoty, w tym zwierzęta, mają prawo do wolności i życia w zgodzie z własną naturą.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel” – Jakub Łotecki
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak literanova

Plan Jakuba Czarodzieja jest prosty – najpierw TY, potem reszta świata. Bo jeśli ty zmienisz swoje życie, zmianę odczują także ludzie z twojego otoczenia. Droga do sukcesu nie jest tak trudna, jak ci się wydaje.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Kompas dietetyczny. Jak zdrowo jeść i nie zwariować” – Bas Kast
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Otwarte

Czujesz się przytłoczony nawałem sprzecznych wytycznych żywieniowych i modnych diet? Szukasz wskazówek, co jeść, żeby być zdrowym?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu” – Sonya Renee Taylor
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak emotikon

Dojrzewanie nie musi być trudne! Zauważyłaś, że twoje ciało się zmienia? To naturalne – w tej chwili przynajmniej 300 milionów dziewczyn na świecie przez to przechodzi. Nie jesteś sama, a okres dojrzewania nie musi być stresujący. Zwłaszcza jeśli masz wszystkie potrzebne informacje i wiesz, czego się spodziewać.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

FANTASTYKA

„Egzorcysta” – William Peter Blatty
premiera: 22 stycznia
wydawca: Vesper

Georgetown w Ameryce, lata 70. XX wieku, dwunastoletnia Regan bawi się spirytystyczną tabliczką ouija. Nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Zaniepokojona drastycznymi zmianami w zachowaniu córki oraz niewytłumaczalnymi zdarzeniami Chris MacNeil, uwielbiana gwiazda filmowa, zabiera Regan do lekarza. Ponieważ ani ten, ani kolejni lekarze niczego nie potrafią ustalić, zdesperowana Chris prosi o pomoc znajomego duchownego, przechodzącego poważny kryzys wiary młodego ojca Damiena Karrasa. Ten podejmuje się odprawienia egzorcyzmów. Pomocy udziela mu doświadczony, schorowany ojciec Lankester Merrin, dla którego spotkanie z demonem okazuje się nie być pierwsze. Rozpoczyna się walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Próba Apokalipsy” – Kazimierz Braun
premiera: 24 stycznia
wydawca: Adam Marszałek

W czasie prób Szewców Witkacego w Teatrze Victoria w Los Angeles Ameryka została zaatakowana bombą nuklearną. Wybuch nadziemny, na małej wysokości, poruszył podziemne płyty tektoniczne Kalifornii, co spowodowało trzęsienie ziemi. Ameryce grozi również atak terrorystyczny. W tym „czasie Apokalipsy” zaczyna rodzić się uczucie łączące polskiego reżysera Szewców i jego asystentkę, młodą Pakistankę. Jak żyć w świecie po bombie atomowej? Czy terroryzm zniszczy Zachód? Czy możliwy jest jeszcze teatr? Czy możliwa jest jeszcze zwykła ludzka miłość?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Balony” – M. Sajnog
premiera: 24 stycznia
wydawca: Novae Res

Kiedy pewnego dnia na niebie pojawiają się setki zachwycających krwistoczerwonych balonów, nikt nie podejrzewa, że za chwilę to przyciągające wzrok zjawisko doprowadzi do katastrofy. Chwilę później na ziemi zaczyna się rozprzestrzeniać tajemniczy wirus, który w błyskawicznym tempie atakuje ludzi i zwierzęta. Lekarze są zupełnie bezradni wobec jego śmiertelnej siły. Wkrótce cywilizacja zaczyna się chylić ku upadkowi, a krajobraz planety ulega postępującej destrukcji…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ex Machina. Tom 3” – Brian K. Vaughan
premiera: 23 stycznia
wydawca: Egmont

Mitchell Hundred działał kiedyś w Nowym Jorku jako superbohater zwany Wielką Machiną. Obecnie, jako burmistrz, tkwi w samym centrum intryg politycznych i sporów społecznych. Sytuacja w mieście staje się jeszcze bardziej napięta w wyniku serii niezwykłych napadów, które grożą rozbudzeniem starych konfliktów między policją a strażą pożarną. Oliwy do ognia dolewa publiczna wypowiedź Hundreda na temat narkotyków. Na dodatek tajemniczy przybysz z innego wymiaru powoduje awarię zasilania miasta…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

HISTORIA / BIOGRAFIE /WSPOMNIENIA

„Farmaceuta z Auschwitz. Historia zwyczajnego zbrodniarza” – Patricia Posner
premiera: 27 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Przejmujący reportaż historyczny o Victorze Capesiusie, uprzejmym przedstawicielu farmaceutycznym, który po wcieleniu do SS z czasem stał się głównym aptekarzem w Auschwitz. Opowieść o człowieku, który z obojętnością przeprowadzał selekcje nowo przybyłych więźniów, odmawiał wydawania chorym potrzebnych im leków i rozdzielał cyklon B używany w komorach gazowych – gromadząc przy tym fortunę ze zrabowanych kosztowności i wyrwanych złotych zębów. Po wojnie konsekwentnie wypierał się swoich zbrodni, próbował manipulować świadkami w czasie procesów i śmiał się w twarz ofiarom. W więzieniu spędził jedynie niewielką część zasądzonego wyroku i dożył spokojnej starości otoczony szacunkiem sąsiadów… Farmaceuta z Auschwitz to opowieść o tym, jak w szczególnych okolicznościach zwykły człowiek może się zamienić w potwora. Opierając się na zebranych dokumentach i relacjach świadków, autorka osadza historię Capesiusa w znacznie szerszym kontekście. Odsłania bliską współpracę koncernów chemicznych z hitlerowcami oraz kulisy powojennych, często nieudanych, rozliczeń zbrodni nazistowskich.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” – Dominik Szczepański
premiera: 23 stycznia
wydawca: Agora

To historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Diler Hitlera i inne nieznane postacie, które zmieniły bieg historii” – Veronique Chalmet
premiera: 22 stycznia
wydawca: Amber

W trzynastu opowieściach ożywają bohaterowie i szubrawcy, postacie, których historia wydaje się tym bardziej nieprawdopodobna, że od początku do końca jest prawdziwa. Co wspólnego mają ze sobą Theodor Morell, osobisty lekarz Hitlera, który zmienił wodza Trzeciej Rzeszy w kokainistę, François Vidocq – awanturnik, złodziej i twórca francuskiej policji kryminalnej, czy Tsutomu Yamaguchi, człowiek, który przeżył wybuch dwóch bomb atomowych? Każdy z nich na swój sposób był świadkiem historii – jako aktor lub ofiara porwana jej nieubłaganym nurtem.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Piękna rupieciarnia” – Bohumil Hrabal
premiera: 23 stycznia
wydawca: Czarne

Bohumil Hrabal to pisarz legenda, niedościgniony gawędziarz, mistyk codzienności i – o czym mało kto wie – mistrz kamuflażu. W swoim pisarstwie stworzył galerię niezwykłych postaci, w których on sam wydaje się odbijać niczym w zwierciadle. Czyż bowiem spod rozgadania stryjka Pepiego, szaleństwa czułego barbarzyńcy Boudnika lub niedojrzałości kelnera Jana Dziecięcia nie wyziera twarz samego Hrabala?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ruska mafia” – Artur Górski
premiera: 24 stycznia
wydawca: Prószyński i S-ka

Arturowi Górskiemu udało się wejść w struktury rosyjskiej mafii i namówić Nazara, rezydenta ruskiej mafii w czasach Pruszkowa i Wołomina w Polsce, na szczerą rozmowę o krwawych początkach zorganizowanej przestępczości w byłym Związku Radzieckim. Jego bohater nie miał nic do stracenia, bo pod koniec lat 90. został z Polski wypuszczony, pod warunkiem że nigdy tu nie wróci. Dziś nie miałby już po co. Ludzie z otoczenia Władimira Władimirowicza wiodą zupełnie inne życie…

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Nurty etyki. Od starożytności do nowożytności” – ks. Władysław Zuziak
premiera: 21 stycznia
wydawca: Wydawnictwo WAM

Podręcznik może się stać pouczającą lekturą dla wszystkich zainteresowanych etyką. Etyka i jej dziedzictwo są zawsze osadzone w tradycyjnie rozumianych kulturach, wzorcach postępowania, w tabelach wartości i obowiązujących normach. I to one stają się dzisiaj przedmiotem polemik, krytyki czy apologii, wymagają zatem bardzo wnikliwego przemyślenia w sferze publicznej, w czym może pomóc lektura tego podręcznika.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„II wojna światowa. Historia wydarzeń” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa? Czy było ją widać i słychać? Jak żyli ludzie podczas okupacji? Czy dzieci chodziły do szkoły? Zapoznaj się z historią II wojny światowej i dowiedz się, dlaczego warto pamiętać o bohaterach tamtych czasów.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„II wojna światowa. Wiersze patriotyczne” – opracowanie zbiorowe
premiera: 21 stycznia
wydawca: SBM

II wojna światowa. Wiersze patriotyczne to ilustrowany zbiór wierszy skierowany do wszystkich małych Polaków. Zawiera znane powstańcze piosenki oraz teksty o bohaterstwie polskich lotników podczas bitwy o Anglię, o partyzantach, ruchu oporu i najważniejszych wydarzeniach II wojny światowej. Wiersze są doskonałym źródłem wiedzy o ojczyźnie, a ich lektura to wspaniała lekcja patriotyzmu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Paderewski” – Jan Łoziński, Maja Łozińska
premiera: 24 stycznia
wydawca: Bosz

Wyjątkowa publikacja wydana z okazji setnej rocznicy powołania Ignacego Jana Paderewskiego na premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Album doskonale przybliża postać tego niezwykle zasłużonego dla dobra niepodległej ojczyzny wybitnego polityka, pianisty i kompozytora. Tekst został wzbogacony bogatym materiałem ilustracyjnym liczącym blisko 200 fotografii.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”, Mateusz Wrona, Jakub Bobrowski
premiera: 24 stycznia
wydawca: Bosz

To 11 historii opowiadanych przez osoby zebrane podczas szlacheckiej gościny. Ich tematyka odnosi się do dawnych wierzeń pochodzących z czasów, kiedy praktykowana na ziemiach polskich religia chrześcijańska pełna była jeszcze rytuałów pochodzących z czasów pogańskich. Obydwa te światy spotkały się w fabułach zebranych tekstów. Ich źródłem były treści oryginalnych staropolskich podań, które odświeżone i wzbogacone charakterystyczną dla autorów przejrzystą narracją, stanowią o wyjątkowości niniejszej publikacji. Każdy miłośnik legend przeczyta ją jednym tchem i nie sposób będzie mu się od niej oderwać.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy” – Mahatma Gandhi
premiera: 24 stycznia
wydawca: Vis-a-vis / Etiuda

Mahatma Gandhi (1869-1948) – jedna z ikon XX wieku, ojciec założyciel niepodległych Indii, twórca idei walki bez użycia przemocy, obrony ludzi przed krzywdą i życzliwości dla człowieka (ahimsa), autor bardzo wielu książek, w tym najważniejszej, czyli właśnie Mojej autobiografii. Zwolennik wegetarianizmu, prostoty, egalitaryzmu, nawet najbiedniejszy hindus nie musiał się przy nim wstydzić swego ubóstwa. Umierał nieco zgorzkniały, gdyż nie udało mu się doprowadzić do zgody religijnej między hinduistami i muzułmanami, zginął zresztą zastrzelony przez skrajnego hinduistę 30 stycznia 1948 roku, ale nawet śmierć Mahatmy stała się w pewien sposób pozytywna, gdyż w kraju zapanowała tak wielka żałoba, że przynajmniej na jakiś czas połączyła naród.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Koh-i-Noor. Historia najsłynniejszego diamentu świata” – Anita Anand, William Dalrymple
premiera: 23 stycznia
wydawca: Noir Sur Blanc

Pierwsza pełna historia najsłynniejszego diamentu świata, Koh-i-Noora, czyli Góry światła. 29 marca 1849 roku dziesięcioletni maharadża Pendżabu został wprowadzony do sali tronowej Pałacu Luster we wspaniałym forcie Lahaur. Tam w czasie publicznej ceremonii, wystraszony, ale zachowujący godność chłopiec, formalnie przekazał prawdziwe skarby najbogatszego państwa Indii prywatnej korporacji – Kompanii Wschodnioindyjskiej. Został również zmuszony do podarowania brytyjskiej monarchini, królowej Wiktorii, prawdopodobnie najcenniejszego przedmiotu na subkontynencie: słynnego brylantu o nazwie Koh-i-Noor.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Towarzysze z betonu. Dogmatyzm w PZPR 1980-1990” – Przemysław Gasztold
premiera: 21 stycznia
wydawca: IPN

Celem książki jest przedstawienie funkcjonowania grup dogmatycznych PZPR w latach osiemdziesiątych na płaszczyźnie ogólnopolskiej oraz lokalnej, wskazanie ich bliższej i dalszej genezy, ukazanie platformy programowej, sylwetek głównych liderów, znaczenia politycznego, popularności wśród członków PZPR, nakreślenia form działalności, a także powiązań z zagranicznymi partiami komunistycznymi i służbami specjalnymi.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Akwarium” – Wiktor Suworow
premiera: 21 stycznia
wydawca: Amber

Wiktor Suworow odtwarza swoje losy w bezwzględnym, paranoicznym świecie sowieckich służb wywiadowczych. Jako wyróżniający się dowódca kompanii czołgów został zwerbowany do wywiadu wojskowego przez podpułkownika Krawcowa, związanego z wpływową grupą nacisku w ZSRR. Po zrobieniu błyskotliwej kariery w Specnazie trafił do elitarnego GRU. Odbył mordercze szkolenie szpiegowskie i stał się agentem operacyjnym w Europie Zachodniej.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Oblicza wojny” – Magdalena M. Baran
premiera: 21 stycznia
wydawca: Arbitror

Magdalena M. Baran w sześciu esejach kreśli opowieść o obliczach, jakie przybiera wojna. Autorka płynnie przechodzi od warstwy teoretycznej do praktyki, pokazując realność tego, co jest najbardziej przerażające. Każda z opowieści Magdaleny M. Baran jest historią wojny: tej świętej i świeckiej, walczącej twarzą w twarz lub zdehumanizowanej, pełnej mitów albo do bólu faktycznej. 9788366095038

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Pszczelarz z Sindżaru” – Dunya Mikhail
premiera: 21 stycznia
wydawca: Otwarte

Prawdziwa historia pszczelarza, który ryzykuje życie, by ratować kobiety porwane przez ISIS. Od 2014 roku ISIS terroryzuje Sindżar, pustynny region w Iraku zamieszkany przez kilkadziesiąt tysięcy jezydów. Mężczyźni, którzy odmawiają przejścia na islam, są zabijani, a kobiety sprzedawane w niewolę. W obliczu nieludzkiego cierpienia, jakiego doświadczają mieszkańcy tego regionu, czyny pszczelarza Abdullaha są czymś niesamowitym i budzącym podziw. A on sam jest dowodem na to, że wciąż nie brak ludzi, którzy są gotowi zaryzykować wszystko, by walczyć o tych, których życie jest już prawie stracone.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Wszystkie życia Hedy Lamarr” – Marie Benedict
premiera: 21 stycznia
wydawca: Znak Horyzont

Po Pani Einstein i Pokojówce miliardera Marie Benedict odkrywa dla nas zdumiewający życiorys kobiety o wielu twarzach, Hedwig Kiesler, która stała się Hedy Lamarr.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta” – Alexis Peri
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak Horyzont

Alexis Peri sięga po 125 nieopublikowanych dzienników napisanych przez ludzi uwięzionych w mieście. Pozwala nam spojrzeć na tę tragedię oczami cierpiących obywateli. W tym strasznym czasie dla wielu z nich pisanie pamiętników staje się narzędziem przetrwania, namacalnym przypomnieniem ich człowieczeństwa. Autorka odzyskuje utracone opowieści, rzucając światło na jeden z najciemniejszych epizodów II wojny światowej.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Elon Musk. Co naprawdę myśli” – Maciej Gablankowski
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak Horyzont

Elon Musk – największy wizjoner naszych czasów. Człowiek, który swoje marzenia wpisuje na listę rzeczy do zrobienia i po prostu je realizuje. Nawet te najbardziej fantastyczne. Jak mu się to udaje? Gdzie tkwi sekret jego geniuszu? Z tej książki dowiesz się jak myśleć jak Elon Musk. Opowie ci to on sam, własnymi słowami. Po jej lekturze zastanowisz się dwa razy zanim powiesz: „nie da się”.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

ATLASY / PODRÓŻE

„Płazy i gady. Fauna Polski” – Krzysztof Klimaszewski
premiera: 25 stycznia
wydawca: Multico

W książce: szczególne cechy budowy i fizjologii płazów i gadów; omówienie trybu życia obu grup zwierząt; zagrożenia i sposoby ochrony płazów i gadów; opisy wszystkich gatunków występujących na terenie Polski; prawie 200 znakomitych ilustracji poglądowych.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Atlas minerałów” – Jan Parafiniuk
premiera: 25 stycznia
wydawca: Multico

Opisy 200 najważniejszych minerałów według jednakowego schematu, ułożonych zgodnie z przyjętą w mineralogii systematyką. Wszystkie piękne okazy na zdjęciach pochodzą z kolekcji własnej autora.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Granica. Na krawędzi Europy” – Kapka Kassabova
premiera: 23 stycznia
wydawca: Czarne

Bułgarsko-turecko-greckie pogranicze to jeden z najdzikszych zakątków Europy, fascynujący monumentalną przyrodą, w której cieniu tasują się karty historii. Sto lat temu, kiedy rozpadało się imperium osmańskie, na południe wędrowały tysiące muzułmanów przesiedlanych do Turcji, na północ – tysiące chrześcijan zmuszonych do jej opuszczenia. W czasach zimnej wojny mieszkańcy bloku wschodniego przez bułgarskie zasieki uciekali od koszmaru komunizmu, dziś lasami Strandży przemykają uchodźcy, którzy rozpaczliwie walczą o szansę na lepsze życie.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę

INNE

„Mózg, władca czasu. Dlaczego dzień może być krótszy niż godzina, a minuta dłuższa od dnia?” – Dean Buonomano
premiera: 24 stycznia
wydawca: Prószyński i S-ka

Jak ludzki mózg mierzy czas? Jak robią to mózgi zwierząt? I czym w ogóle jest czas: obiektywną wielkością fizyczną, czy może tylko wytworem mózgu? Dean Buonomano poszukuje odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania – odpowiedzi, od których zależy więcej, niż myślisz.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ludzie przeciw technologii. Jak internet zabija demokrację i jak ją możemy ocalić” – Jamie Bartlett
premiera: 23 stycznia
wydawca: Sonia Draga

W epoce cyfrowej, gdy koncepcje mediów, obywatelstwa, sfery publicznej i demokratycznej wspólnoty gwałtownie ewoluują i zmieniają swój sens, demokracja, jaką znamy, nie posiada już zdolności adaptacji. Albo więc demokracja „dogoni” cyfrową zmianę, a odpowiedzialne społeczeństwo w porę wykształci obywatelskie nawyki na miarę nowej epoki, albo czekają nas rządy technokratycznych despotów przy wsparciu aroganckiej kasty innowatorów z Doliny Krzemowej, którzy wejdą w rolę sędziów i kapłanów nowego porządku. Tak czy inaczej: „analogowa” demokracja się kończy. Czy uda się ją uratować?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Nieznane życie lodowców” – Bjørn Vassnes
premiera: 23 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Czy powinniśmy bać się topniejących lodowców? Media straszą zmianami klimatycznymi, ale lubimy myśleć, że to naukowe gadanie, które nie dotyczy naszej codzienności. Vassnes pokazuje, że lód na biegunie północnym ma większy wpływ na nasze życie niż moglibyśmy przypuszczać. Bo kto spodziewa się, że od lodowców zależy to, co dzisiaj je na obiad?

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Zaczekaj” – Joanna Papuzińska, Piotr Fąfrowicz
premiera: 21 stycznia
wydawca: Literatura

Wiersze z tomiku „Zaczekaj” utkane są z obrazów, zamyśleń, wspomnień, są nieuporządkowanym zapisem lektury życia jako księgi znaczeń. Nie tworzą witraża, w którym wszystkie elementy składają się na uporządkowany obraz całości, przeciwnie: pozostają „lasem rzeczy”, jak każda „silva rerum”. Z tych szklanych ułomków czytelnik musi złożyć własną całość.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Wyżej niż wysoko” – Katarzyna Ryrych, Elżbieta Chojna
premiera: 21 stycznia
wydawca: Literatura

NO ENTRY to działająca obecnie krakowska grupa zapaleńców, których pasją jest wspinaczka na wieżowce, kominy, mosty. „To ich Himalaje”, mówi Katarzyna Ryrych. Spotkali się w banalnej sytuacji – klucze zatrzaśnięte w mieszkaniu pisarki i „tylko” pierwsze piętro. To zdarzenie to początek ich przyjaźni, której owocem jest najnowsza książka Ryrych. Reporterskim językiem przedstawia ich i ich pasję, że wszystkimi jej konsekwencjami.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Filozofia i wartości. Tom II” – Bogusław Wolniewicz
premiera: 23 stycznia
wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Publikacja jest kontynuacją tomu Filozofia i wartości I. Autor porusza w niej różne zagadnienia filozoficzne: od bardzo konkretnych po abstrakcyjne. W tej rozmaitości dochodzi pośrednio do głosu przeświadczenie, że filozofia jest uniwersalna. Nie ma w niej specjalizacji: można mówić o wszystkim – jak za Sokratesa. Tym między innymi różni się od nauki.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Filozofia i wartości. Tom III” – Bogusław Wolniewicz
premiera: 22 stycznia
wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Znaczną część tomu stanowią teksty, które Autor nazywa publicystycznymi – felietony, wywiady, listy. Odnosi się w nich do bieżących tematów, wydarzeń i sytuacji z przełomu XX i XXI wieku. Przekonuje, że filozofia – jako „wytrawiony logiką” sposób myślenia – ma uniwersalne zastosowanie i jest dostępna każdemu.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Świat arabski w języku literaturze i kulturze” – Magdalena Kubarek, Magdalena Lewicka
premiera: 25 stycznia
wydawca: Adam Marszałek

Książka Świat arabski w języku, historii i kulturze to niezwykle interesująca monografia ukazująca w wielu przypadkach nieznane aspekty kultury arabsko-muzułmańskiej, w innych zaś proponująca odmienne interpretacje problemów już znanych i zdawałoby się rozwiązanych.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów” – ks. Jerzy Stranz
premiera: 27 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech

Nowy, pięknie wydany modlitewnik, przygotowany specjalnie dla osób starszych.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Złota kolekcja. Tom 1” – Janek Koza
premiera: 21 stycznia
wydawca: Kultura Gniewu

Pierwszy tom ekskluzywnego wydania zbiorczego komiksowych pasków Janka Kozy, które ukazywały się w ciągu ostatnich lat m.in. w „Polityce”, czy „Gazecie Wyborczej”. W pierwszy tomie „Złotej kolekcji” znajdą się rozdziały traktujące o następujących zawsze aktualnych tematach: Polska, wybory, władza, czas.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Niebezpieczne związki B.Komorowskiego, A.Leppera, S.Petelickiego, D.Tuska. Pakiet 4 książek” – Wojciech Sumliński
premiera: 22 stycznia
wydawca: Wojciech Sumliński Reporter

Pakiet czterech książek – „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”, „Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego”, „Niebezpieczne związki Donalda Tuska” – które połączone w całość tworzą „układankę” mającą szansę zachwiać społecznym zaufaniem wobec sprawujących władzę i odpowiadającą na pytania bez odpowiedzi.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Ekonomia i polityka. Wokół teorii Grzegorza W. Kołodko” – Elżbieta Mączyńska
premiera: 25 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest bogatą merytorycznie i ważną pracą naukową, z rekomendacjami dla polityki oraz strategii gospodarczej, uwzględniającymi współczesne uwarunkowania globalizacji i rewolucji naukowo-technicznej, a także przeobrażenia cywilizacyjne, w tym kulturowe. Zarazem jest to dzieło pokazujące walory polskiej myśli ekonomicznej i jej interdyscyplinarny kontekst.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Pragnienia” – Philip Sheldrake
premiera: 21 stycznia
wydawca: WAM

Czerpiąc z Pisma Świętego, chrześcijańskiej klasyki duchowości oraz osobistego doświadczenia, Philip Sheldrake odkrywa, jaką rolę pełnią pragnienia w odniesieniu do Boga, modlitwy, seksualności i dokonywania wyborów. Wyjaśnia przyczyny podejrzliwości Kościoła wobec pragnień i tłumaczy, czym się one różnią od potrzeb. Pokazuje, jak zrozumieć i ukierunkować pragnienia tak, aby prowadziły do pełniejszego życia oraz spotkania Boga.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Jedna Rosja w systemie politycznym Federacji Rosyjskiej” – Michał Słowikowski
premiera: 21 stycznia
wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Punktem wyjścia w dyskusji na temat miejsca i roli Jednej Rosji w systemie politycznym Federacji Rosyjskiej w latach 2001-2016 jest założenie, że w obrębie rodziny partii autorytarnych mamy do czynienia ze szczególnym typem partii.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Lekki bagaż” – Anna Cieplak
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak literanova

Anna Cieplak po raz kolejny udowadnia, że ma świetne ucho i oko na otaczającą rzeczywistość. Jak nikt inny portretuje początkujących dorosłych z czułością i wyrozumiałością dla ich niedoskonałości, frustracji i marzeń. Wie, o czym pisze.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
„Prawda jest spotkaniem” – Papież Franciszek
w sprzedaży od: 21 stycznia
wydawca: Znak

Tom Prawda jest spotkaniem obejmuje homilie z pierwszego roku pontyfikatu Franciszka.

Sprawdź, gdzie można kupić tę książkę
Total
46
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*